ЗАПОЧНА ЛЕТНАТА ДЕТСКА ЛИКОВНА ШКОЛА

WEB Телевизија во живо

ЈОУ Дом на култура ,,Македонија,, – Гевгелија, од денеска, петок, 1 јули 2022 година па во наредните десет дена ја организира детската летна ликовна школа. Под будното око на магистер Александар Јанев, над 40-на деца кои се интересираат за ликовната уметност ќе навлегуваат во тајните на различните ликовни техники. Часовите се изведуваат во времето од 10 до 12 часот, во просториите на Народниот театар.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *