ТРОЈЦА ФУДБАЛЕРИ НА ФК “КОЖУФ”ПОВИКАНИ ВО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ДО 19 ГОДИНИ

WEB Телевизија во живо

Бојан Јанев, Кирил Стојков и Енес Бучи, младите фудбалери на гевгелискиот второлигаш се повикани во редовите на Македонската фудбалска репрезентација.
 
Селекторот Неџат Шабани ги забележа нивните одлични настапи во минатата сезона по што реши да ги повика да се јават на собирот.
 
Од клубот веруваат дека со своите игри во дресот на Македонија овие играчи ќе бидат гордост на ФК “Кожуф” и на гевгелиските љубители на фудбалот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *