ПРЕКРАСНА ВЕЧЕР СО ТАНЧЕРСКАТА ГРУПА „ДИВА“

Танчерската група за модерен балет „Дива“ синоќа настапи пред гевгеличани, љубители на танцот и музиката во еден несекојдневен амбиент на стариот Градски пазар. Перформансот насловен како „Утопија-земја на соништата-2“, мошне професионално и со голем ентузијазам го изведоа младите членови на оваа група. 

Кореографот и костимограф Марија Граматикова не го криеше своето задоволство и возбуда по настапот. И навистина треба да биде горда на своите ученици. Со интересна кореографија на музиката на Dead can Dance, Anastasia, ITZY, Pink Floyd, AC/DC, Sun Project I Astra и Projection, преку играта на боите, осветлувањето и музиката, танчерките ни ја доловија борбата помеѓу доброто и злото, во кое, се разбира победува-доброто. Добар почеток на учте една недела на Гевгелиското културно лето.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *