ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

НA 25 ЈУЛИ, ВТОРО АВИОНСКО ПРСКАЊЕ ПРОТИВ КОМАРЦИ ВО ГЕВГЕЛИЈА

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, во соработка со десетте Oпштини од регионот, согласно Одлуката на Советот за развој на Југоисточниот плански регион, организира второ aвионско прскање против возрасни комарци. 

На подрачјето на општина Гевгелија, второто авионско прскање е закажано на 25 јули, 2022 година, во раните утрински часови. Истиот ден, е закажана и втората авионска дезинсекција на подрачјето на општина Струмица.
 
Се известуваат сопствениците на пчелни семејства да преземаaт соодветни мерки за заштита, односно да ги затворат истите во временскиот период од 04:00 до 10:00 часот.
 
Доколку временските услови се неповолни, авионската дезинсекција ќе се изврши во наредните денови кога временските услови ќе бидат подобри.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *