КУД „ТАНЕЦ“ НА ШЕСТОТО ИЗДАНИЕ НА „ЧЕРНОМОРСКИ ВЕЧЕРИ“ ВО ЧЕРНОМОРЕЦ

WEB Телевизија во живо

КУД „Танец“ од Миравци учествува на шестото издание на интернационалниот фестивал „Черноморски вечери“ во бугарскиот град Черноморец. Учесници на Черноморски вечери 2022. Покрај „Танец“ се и домакините НЧ Димо Николов 1908 од Черноморец .Бугарија. Детски фолклорен Состав од Бобов Дол .Бугарија. Фолклорен состав од Тукољ, Унгарија. Фолклорна Низа од Струмица Македонија. КУД Плетеница од Бјелина .Босна и Херцеговина, КУД Паја Зариќ од Инџија Србија и Фолклорен состав од Дупница Бугарија. „Танец„ и на овој фестивал ќе го презентира богатството на македонскиот фолклор.
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *