ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ЦРВЕНИОТ КРСТ ГЕВГЕЛИЈА ОРГАНИЗИРА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА

Општинската организација на Црвен крст Гевгелија, а во соработка со Хотел Аполонија и МВР-Гевгелија продолжува со организирање на крводарителски акции.
Наредната акција ќе се одржи на ден 18.05 (среда) во периодот од 10 до 15 часот во просториите на хотел Аполонија.
 
Сите заинтересирани крводарители да се јават на 077 750 120 за да го најават своето учество.
Дарувањето крв претставува гест на хуманост, сосема е безбедно, нема поврзаност со пандемијата на Ковид-19.
 
Вашата капка крв може да спаси нечиј живот, ДАРУВАЈ КРВ И СПАСИ ЖИВОТ!

УСЛОВИ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ

Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува tvnova12.mk се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.