АЛЕКСАНДАР ГРУЈИЌ НАЈДОБАР НА ОТВОРЕНОТО ПРВЕНСТВО НА МАКЕДОНИЈА ВО ТЕНИС ДО 12 ГОДИНИ

WEB Телевизија во живо

Тениската Федерација на Македонија, изминатиот викенд го организираше Отвореното Првенство на Македонија во конкуренција на Јуниори и Јуниорки до 12 години, кое се одржа во организација на ТК Борец-Велес, во период од 07 до 09 Мај 2022 година.
Гевгелискиот млад тенисер Александар Грујиќ, кој воедно беше и носител на една од групите, го освои првото место во конкуренција на 32 играчи. Тој во финалето го совлада Алексеј Стојановски од Куманово со 2-1 во сетови. Со ова, продолжуваат одличните резултати на овој наш тенисер кој многумина го нарекуваат и „ малиот Ѓоковиќ“ од Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *