ВО СОУ „БОГДАНЦИ“ ВО УЧЕБНАТА 2022/2023 ЌЕ СЕ ЗАПИШАТ 159 УЧЕНИКА ВО 6 ПАРАЛЕЛКИ

WEB Телевизија во живо

СЕ ВОВЕДУВА И ЕЛЕКТРОТЕХНИЧКА СТРУКА.
Во учебната 2022/2023 година во СОУ „Богданци“ ќе има место да се запишат вкупно 159 ученика во 6 паралелки. Според објавениот Kонкурс на Министерството за образование и наука во ова средно училиште покрај постоечкото Гимназиско образование, Сообраќајната, Здравствената, Градежно геодетската и Текстилно кожарската струка ќе се воведе и Електротехничка струка четиригодишно образование за образовниот профил електротехничар – енергетичар / електротехничар за компјутерска техника и автоматика.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *