ПРОЛЕТТА ОВАА 2022 ГОДИНА НИ ДОАЃА УТРЕ, НЕДЕЛА, НА 20. МАРТ

WEB Телевизија во живо

После зимата која не личеше на зима, најомиленoто годишно време , пролетта 2022 година пристигнува во Македонија утре, во недела, 20 март 2022 година, во 11 часот и 30 минути.
 
Оваа година, пролетта трае до 21 јуни во пет часот и 32 минути, односно 92 дена, 17 часа и 54 минути, по што – започнува летото!
 
Иако досега сме навикнати пролетта да ја дочекуваме на 21 март, сосема е нормално датумот повремено да варира, и секогаш е еден ден пред да настапи пролетната рамнодневница. 

Рамноденицата, кога денот и ноќта траат исто, настапува секоја пролет и секоја есен. Оваа година таа подрани еден ден, па така утре е денот кога денот и ноќта траат подеднакво, односно по 12 часа.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *