VIVA МАКЕДОНИЈА, ARIVEDERCI ИТАЛИЈА. СЕНЗАЦИЈА ВО ПАЛЕРМО. МАКЕДОНИЈА ЈА ИСФРЛИ ИТАЛИЈА ОД БОРБАТА ЗА МУНДИЈАЛОТ

WEB Телевизија во живо

Македонија ја исфрли Италија! Вистинска сензација се случи во судиското продолжение на фудбалскиот натпревар Италија-Македонија во Палермо. Со голот на Александар Трајковски во втората минута од продолжението, македонските фудбалери го победија европскиот првак . Најубавата фудбалска приказна на Македонија продолжува и во финалето ние ќе играме против селекцијата на Португалија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *