КАЈ ОСУДЕНО ЛИЦЕ ВО „ЗАТВОР ГЕВГЕЛИЈА“ ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА

На 01.03.2022 во 10.00 часот во ОВР Гвгелија, од Казнено-поправната установа „Затвор Гевгелија“ било пријавено дека при претрес кај осуденото лице А.Г. била пронајдена марихуана. 

Полициски службеници извршиле увид и ја одзеле дрогата за понатамошна постапка. 

По целосно документирање на случајот против А.Г. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *