ШЕСТ ЧЛЕНОВИ НА НА АК „7-МИ НОЕМВРИ“ СО ОДЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ НА „ЧУПИНО ВЕРТИКАЛ ТРЕИЛ“

ЗИМСКАТА ТРКА ВО ВИНИЦА. ВАЛЕНТИНА УЗУНОВА ПРВА МЕЃУ ВЕТЕРАНКИТЕ.
 
Членовите на АК „7-ми Ноември“Валентина Узунова, Методија Ичев, Мијалчо Андоновски, Благојче Темелковски, Мики Петровски и Димче Андреев денеска, недела, 20 февруари, беа дел од 150-те учесници кои на Плачковица ја трчаа трката Chupino Winter Vertical 2022. Сите постигнаа одлични резултати, Методија Ичев ја заврши трката за 1 час и 13 минути, Мијалчо Андоновски постигна време од 1 час и 52 минути, Димче Андреев, исто 1 час и 52 минути, додека Валентина Узунова со време од 1 час и 29 минути го освои првото место во категоријата Ветерани.
 
Чупино вертикал е трка во дисциплината вертикален километар во која натпреварувачите искачуваат околу 1 км висинска разлика во должина од максимум 5 км со дозволена отстапка од 5-10%.
 
Tрката беше со должина од 5500 м и висинска разлика од 1030 м. Стартот беше од центарот на с. Блатец во 10.00 часот, а финишот на врвот Чупино, Плачковицва, без временско ограничување.
 
Настанот има голема подршка од Општина Виница и голем број на компании кои учествуваат со спонзорство и доброволно помагање во одржувањето на настанот. Ова е спортско случување кое јасно ја обележува Виница на спортската мапа на Балканот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *