БАСИСТОТ НА „ЗИЈАН“, КОСТАДИН ДИНЕВ  ЌЕ ГИ ПОДУЧУВА ДЕЦАТА ДА СВИРАТ ГИТАРА И  БАС ГИТАРА. 

WEB Телевизија во живо

Општина Гевгелија објави Повик за пријавување деца на возраст од 9 до 15 години,  кои се заинтересирани да научат да свират гитара или бас гитара. Часовите ќе се одржуваат во ЈОУ Дом на култура „Македонија“, односно во просториите на Народниот театар. Повикот е во тек и ќе трае до 11 февруари, 2022 година(петок). Заинтересираните деца може да се пријавуваат во канцеларијата на Домот на културата, секој работен ден од 8 до 15 часот, или на телефонскиот број 070 441 300. Во зависност од бројот на пријавените деца, часовите ќе се организираат еднаш  или два пати неделно.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *