ВО ГЕВГЕЛИЈА ЗА ЕДНА НЕДЕЛА РЕГИСТРИРАНИ 188 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19

WEB Телевизија во живо

ВО КОВИД МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ИСПОЛНЕТИ 10 ОД 15 ЛЕГЛА.

 

За само една недела, од 14-ти до 20 јануари, во општина Гевгелија се регистрирани 188 нови случаи на Ковид-19.

Како резултат на големиот наплив на новозаразените, како и на оние граѓани кои побарале преглед во дневната модуларна болница, на невропсихијатриското одделение  е исполнет бројот на леглата, вкупно 12,  па поради тоа, велат од Општата болница повторно е отворен хоспиталниот дел од ковид модуларната болница, каде во моментот се пополнети 10 кревети, а остануваат слободни уште 5 легла.

За разлика од  јануари минатата година кога во Општина Гевгелија вкупната бројка на заболени изнесуваше 964, а активни случаи беа 113, денес, 21   јануари 2022 година Гевгелија ја дочекува со вкупна бројка на заболени од 3336  а активни се   300 случаи

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *