ВО ДЕНЕШНАТА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО ГЕВГЕЛИЈА СОБРАНИ 31 КРВНИ ЕДИНИЦИ ОД ОВАА ДРАГОЦЕНА ТЕЧНОСТ

WEB Телевизија во живо

Општинската организација на Црвен крст Гевгелија во соработка со Институтот за трансфузиона медицина,  во просториите на Народниот театар Гевгелија денеска организираше Крводарителска акција. Во Акцијата, која  беше спроведена со поддршка од волонтери од Клубот на млади при ООЦК Гевгелија, учество зедоа 31 крводарител, при што беа собрани 31 крвни единици.

Од Општинската организација се задоволни од одзивот и  изразуваат голема благодарност до сите крводарители кои и во овие времиња ја покажаа својата хуманост на дело. Од таму се надеваат дека и со оваа акција ќе помогнат во оваа кризна состојба да се спаси нечиј живот со дарувањето на крв. 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *