ТОНИ НАУМОВСКИ, УСПЕШЕН АКТЕР И ПРОДУЦЕНТ ОД ЊУ ЈОРК, СО МАКЕДОНСКО ПОТЕКЛО

WEB Телевизија во живо

Тони Наумовски е македонски актер и продуцент од Њујорк. Роден е во Сиднеј, Австралија.

Тони испрати новогодишна порака до сите Македонци во татковината и низ светот:

Драги мои вљубени луѓе,

Секој ден ни се надарени 86 400 можности повторно даразмислиме, повторно да се откриеме себе си, да преземеме акција за да ја смениме нашата состојба на умот,. 86 400 x 365 дена во годината прават 31.536.000 моменти на нови почетоци со секој наш здив, со секој гест што го правиме, секоја мисла што ја создаваме. 86 400 се секунди од секој ден. Дали го инвестираме или го трошиме залудно?

Ние сме капетани на нашите бродови, ние сме команданти на нашето тело, дух и ум. Ние сме креаторите на нашите животи, господарите на енергијата и времето. Како да го инвестираме? Со кого? Зошто? Тоа не дефинира кои сме, што сме и зошто сме.

Ви посакуваме возвишена Нова Година и дозволете ни да инспирираме промени и магија со секој наш здив.

Во 2000 година, Тони се здобил со диплома за ликовни уметности на една од најпрестижните четиригодишни актерски академии во Европа, Националната академија за театарска и филмска уметност во Софија, Бугарија, во класата на легендарното трио мајстори: Стефан. Данаилов, Илија Добрев и Ивајло Христов.

Во 2003 година, Тони дипломирал на магистерската програма по театарски студии на Универзитетот во Нов Јужен Велс, Сиднеј, Австралија кај познатиот англиски професор од Оксфорд Џим Дејвис.

Во 2005 година, тој доби целогодишна стипендија преку NYU Tisch School of Arts од г-ѓа Ана Стразберг, покојната вдовица на Ли Стразберг, за да  го специјализира  методот на глума „Стразберг“ во Театарскиот и филмскиот институт Ли Стразберг.

Потекнува од музичко семејство, растејќи пеејќи и свирејќи на тапани. Тој е одличен скијач, успешен велосипедист и страствен боречки мајстор.

Тони е  актер кој течно зборува македонски, босански, бугарски, хрватски, српски и напреден руски. Снимаше и на албански, полски и романски јазик.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *