ШТО ВЕЛИ НОСТРАДАМУС ЗА 2022

WEB Телевизија во живо

ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА, ГЛАД, ИНФЛАЦИЈА, ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛУВАЊЕ, УДАР НА МЕТЕОР, ВЕШТАЧКА ИНТЕЛЕГЕНЦИЈА.

Ако може да му се верува на Нострадамус, планетата Земја во 2022 година ја чекаат не толку добри работи. Нострадамус нема добри предвидувања за 2022 година. Покрај заканите од вселената, од „земните“ проблеми, Нострадамус предвидел и голема војна која и се заканува на Европа, глобално затоплување, пад на вредноста на доларот, како и дека сето тоа ќе доведе до голем глад.

Нострадамус, француски лелар и астролог со вистинското име Мишел де Ностредам, успеал да предвиди некои клучни моменти од човечката историја како што се 11 септември, подемот на Адолф Хитлер во Германија, смртта на Кенеди и големиот пожар во Лондон.

Иако умрел во 1566 година, на светот му оставил многу пророштва, односно 942 кои продолжуваат до 3793 година.

Пророштвото од кое многу луѓе се плашат е дека се подготвува Трета светска војна, која ќе трае 30 години.

 И за 2022 година, францускиот астролог предвидел „оган кој паѓа од небото“. Според него во Земјата ќе удри астероид кој ќе предизвика големи цунами кои би уништиле дел од светската популација.

Едно од предвидувањата на Нострадамус за 2022 година е војната во Европа и инвазијата на Франција

Друга мака што го чека светот следната година според Нострадамус е растот на цените и пропадната економија. „Медот ќе чини повеќе од восокот за свеќи“ е еден од стиховите од неговото предвидување во кое наведува дека цената на пченицата значително ќе се зголеми.

 Глобалното затоплување и свесноста е една од најжешките теми во последните неколку години.

 Ако се остварат предвидувањата за војна, глобално затоплување и инфлација, логично е да се претпостави дека ќе се оствари следното предвидување на Нострадамус за зголемување на гладот во светот.

Вештачката интелигенција, смета Нострадамус, може да го заземе светот. Во своите стихови тој споменува „нов мудрец“ чии ученици се „повикани да бидат бесмртни“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *