МИТКО КРЏЕВ:СОСТОЈБАTA СО КОВИДОТ ВО ГЕВГЕЛИЈА МОМЕНТАЛНО Е СТАБИЛНА. ВО КОВИД МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ 4 ПАЦИЕНТИ.

WEB Телевизија во живо

Како што ни изјави директорот на Општата болница со проширена дејност од Гевгелија, доктор Митко Крџев, во последниот период редуциран е бројот на пациенти кои се лекуваат во ковид модуларната болница, како и бројот на оние кои се на домашно лекување. Така, во модуларната ковид болница, истакна доктор Крџев, во моментот имаме 4 пациенти на болничко лекување, од кои тројца се на кислородна подршка и еден пациент е со потешка клиничка слика. На домашно лекување исто така имаме четворица пациенти со полесна клиничка слика.
Инаку, според епидемиолошките анализи во моментов бројот на активни случаи во општина Гевгелија изнесува 83, во Богданци 22 а во Дојран 5 .
 
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *