ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ГЕВГЕЛИСКИОТ МОТОЦИКЛИСТ АНДРЕЈ МИЛКОВСКИ СТАНА ДРЖАВЕН ПРВАК ЗА 2021 ГОДИНА ВО ЕНДУРО ШАМПИОНАТОТ НА МАКЕДОНИЈА.

Во неделата, на 5 декември 2021 година, на патеката Забел, Ст. Нагоричане се одржа третата и последна за оваа година трка во ендуро натпреварувањата. Се возеше по студено време а патеката беше составена од технички и брзински дел.
Гевгеличанецот Андреј Милковски и во оваа трка заврши на првата позиција во категоријата Е2, со својот мотор Хонда ЦРФ 450. Со тоа тој освои најмногу бодови во годинешниот шампонат и со тоа стана Државен првак во ЕНДУРО шампионатот за 2021 година, настапувајќи во класата Е2.
Честитки за него и да му посакаме и на наредните трки да го остава срцето на патеката и да освојува први места.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.