ГЕВГЕЛИСКИОТ МОТОЦИКЛИСТ АНДРЕЈ МИЛКОВСКИ СТАНА ДРЖАВЕН ПРВАК ЗА 2021 ГОДИНА ВО ЕНДУРО ШАМПИОНАТОТ НА МАКЕДОНИЈА.

WEB Телевизија во живо

Во неделата, на 5 декември 2021 година, на патеката Забел, Ст. Нагоричане се одржа третата и последна за оваа година трка во ендуро натпреварувањата. Се возеше по студено време а патеката беше составена од технички и брзински дел.
Гевгеличанецот Андреј Милковски и во оваа трка заврши на првата позиција во категоријата Е2, со својот мотор Хонда ЦРФ 450. Со тоа тој освои најмногу бодови во годинешниот шампонат и со тоа стана Државен првак во ЕНДУРО шампионатот за 2021 година, настапувајќи во класата Е2.
Честитки за него и да му посакаме и на наредните трки да го остава срцето на патеката и да освојува први места.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *