ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ГЛАСАЈТЕ ЗА ЈОУД „ДЕТСКА РАДОСТ“ ЗА НАЈДОБРО УКРАСЕНА ГРАДИНКА НА ПОРТАЛОТ ДЕЦА.МК

Градинката „Детска радост“ од Гевгелија  испрати фотографии од празничната атмосфера во нејзините простории, во рамките на акцијата „Избираме најдобро украсена градинка“ што ја спроведува порталот деца.мк.

За секоја градинка се објавува посебен текст со фотографиите, па таа што ќе има најмногу лајкови од читателите, ќе добие пакет производи од „Светот на Биби“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.