ИАКО МОЖЕ САМО ДА ГО СОНУВАМЕ, „ВОДЕНИОТ ХОТЕЛ“ ВО ДУБАИ Е УБАВО ДА СЕ ПОГЛЕДНЕ , ПА МАКАР И ВО СОН.

WEB Телевизија во живо

Познатиот Кемпински планира да отвори луксузна водена палата во 2023 година, лоцирана веднаш до хит плажата во Дубаи …
Во земјата со неограничени можности, наскоро можеме да очекуваме хотел на вода. Обединетите Арапски Емирати ќе станат побогати за луксузно одморалиште за богатите кои сакаат да се релаксираат веднаш до една од најексклузивните плажи во Дубаи.
Водената палата е дизајнирана од Кемпински како комплекс кој вклучува повеќе од 150 соби и 12 околни пловечки вили поврзани со понтони до кои лесно може да се стигне со глисери или чамци. Покрај луксузната декорација, гостите на вилата ќе можат да уживаат и во базените со поглед на морето.
Главната зграда на хотелот се состои од четири дела поврзани со стаклена пирамида, а хотелската понуда ќе вклучува се што ви треба за хедонистичко уживање: од врвни ресторани и барови до оази за релаксација, продавници и сали за собири. Една од поволностите за гостите е планираното пристаниште за 16 јахти, како и хелиодром за оние кои сакаат да летаат до нивното сместување. Покрај тоа, една од придобивките е можноста за пловидба со јахтата до хотелот за оние кои сакаат да се појават со стил.
Познатиот Кемпински планира да отвори луксузна водена палата во 2023 година, лоцирана веднаш до хит плажата во Дубаи …
Во земјата со неограничени можности, наскоро можеме да очекуваме хотел на вода. Обединетите Арапски Емирати ќе станат побогати за луксузно одморалиште за богатите кои сакаат да се релаксираат веднаш до една од најексклузивните плажи во Дубаи.
Водената палата е дизајнирана од Кемпински како комплекс кој вклучува повеќе од 150 соби и 12 околни пловечки вили поврзани со понтони до кои лесно може да се стигне со глисери или чамци. Покрај луксузната декорација, гостите на вилата ќе можат да уживаат и во базените со поглед на морето.
Главната зграда на хотелот се состои од четири дела поврзани со стаклена пирамида, а хотелската понуда ќе вклучува се што ви треба за хедонистичко уживање: од врвни ресторани и барови до оази за релаксација, продавници и сали за собири. Една од поволностите за гостите е планираното пристаниште за 16 јахти, како и хелиодром за оние кои сакаат да летаат до нивното сместување. Покрај тоа, една од придобивките е можноста за пловидба со јахтата до хотелот за оние кои сакаат да се појават со стил.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *