ИЗЛОЖБА НА ФОТОГРАФИИ НА ДИМИТАР НОВАКОВ ПОСТАВЕНИ НА ЈАВНИ МЕСТА

WEB Телевизија во живо

Во организација на Пионерски дом- Гевгелија, од 26-ти ноември 2021 до 3 –ти декември 2021 година ќе биде поставена втората самостојна изложба на Димитар Новаков.
Изложбата е поставена на јавни места во Гевгелија, означени на мапата на движење. Траекторијата почнува од Пионерски дом- Гевгелија, каде може да се добие каталог од изложбата.
Изложбата е дел од годишната програма за култура на општина Гевгелија.
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *