ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ИЗЛОЖБА НА ФОТОГРАФИИ НА ДИМИТАР НОВАКОВ ПОСТАВЕНИ НА ЈАВНИ МЕСТА

Во организација на Пионерски дом- Гевгелија, од 26-ти ноември 2021 до 3 –ти декември 2021 година ќе биде поставена втората самостојна изложба на Димитар Новаков.
Изложбата е поставена на јавни места во Гевгелија, означени на мапата на движење. Траекторијата почнува од Пионерски дом- Гевгелија, каде може да се добие каталог од изложбата.
Изложбата е дел од годишната програма за култура на општина Гевгелија.
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.