ВО OПШТИНИТЕ БОГДАНЦИ, ДОЈРАН И ВАЛАНДОВО ВО ПРВИОТ КРУГ ИЗБРАНИ СТАРОНОВИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ!

WEB Телевизија во живо

Во општините Богданци, Дојран и Валандово довербата на граѓаните уште во првиот круг ја добија старо новите градоначалници, во Богданци кандидатот од СДСМ, Блаже Шапов со освоени 50,70 отсто од гласовите, во Дојран кандидатот на СДСМ, Анго Ангов со 53,21 отсто и во Валандово, кандидатот на СДСМ, Перо Костадинов со освоени 57,73 отсто од гласовите.
May be an image of 1 person
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *