ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ВО OПШТИНИТЕ БОГДАНЦИ, ДОЈРАН И ВАЛАНДОВО ВО ПРВИОТ КРУГ ИЗБРАНИ СТАРОНОВИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ!

Во општините Богданци, Дојран и Валандово довербата на граѓаните уште во првиот круг ја добија старо новите градоначалници, во Богданци кандидатот од СДСМ, Блаже Шапов со освоени 50,70 отсто од гласовите, во Дојран кандидатот на СДСМ, Анго Ангов со 53,21 отсто и во Валандово, кандидатот на СДСМ, Перо Костадинов со освоени 57,73 отсто од гласовите.
May be an image of 1 person
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.