ВО КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО ГЕВГЕЛИЈА СОБРАНИ 14 ЕДИНИЦИ КРВ

WEB Телевизија во живо

Црвениот крст- ОО Гевгелија денеска, среда, 13 октомври, организираше уште една крводарителска акција во Гевгелија. Во просториите на Народниот театар- Гевгелија, во периодот од 11:00 до 15:00 часот, беше одржана втората по ред крводарителска акција „Дарувај крв, спаси живот“, во организација на хуманитарната организација од Гевгелија, а во соработка со службата за Транснфузиона медицина. Акцијата, на која беа собрани 14 единици од оваа драгоцена течност, се одвиваше со почитување на заштитните мерки против КОВИД-19, односно носење маска и дезинфицирање на рацете, бидејќи се работеше за настан кој се одржа во затворен простор.
 
 
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *