ЗАПОЧНАА ПОДГОТВИТЕЛНИТЕ РАБОТИ НА НОВОПЛАНИРАНАТА УЛИЦА ОД ХОТЕЛОТ „СЕНАТОР“ ДО МАКЕДОНСКО-ГРЧКАТА ГРАНИЦА

WEB Телевизија во живо

Фирмата „Еуроинг“ од Гевгелија ги започна подготвителните работи на новопланираната улица од хотелот „Сенатор“ до македонско-грчката граница. Се работи за нова улица, која ќе биде со должина од 930 метри. Во првата фаза се предвидува изведување на подготвителни работи, изведба на долен строј и дел од горен строј на улицата по целата должина. Со изградба на оваа улица ќе се овозможи делницата на стариот автопат од мотелот „Вардар“ и хотелот „Сенатор“ да се поврзе со веќе изградената сообраќајна инфраструктура кај „Милци“ и поврзување со автопатот Е75, со што Гевгелија ќе добие нов излез на автопатот,

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *