ВО ШИБЕНИК СЕ ОДРЖА ТРКА НА ЖЕЛКИ, РЕЗУЛТАТИТЕ СЕУШТЕ СЕ ЧЕКААТ!

WEB Телевизија во живо

„Трка во Шибеник“ – објава на популарната Фејсбук страница „Дневната доза на просечниот Далматинец,“ со фотографија од желки што чекаат на почетокот на трката, предизвика вистинско воодушевување. На фотографијата ги гледаме малите животни наредени, а пред нив е нацртана стартната линија.
За само неколку часа таа доби неколку илјади лајкови, а граѓаните оставија бројни урнебесни коментари.
– Кога ќе го знаеме победникот? 2023 година?
– На која програма се емитува директен пренос?
– Гран при на Шибеник!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *