ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ВО ШИБЕНИК СЕ ОДРЖА ТРКА НА ЖЕЛКИ, РЕЗУЛТАТИТЕ СЕУШТЕ СЕ ЧЕКААТ!

„Трка во Шибеник“ – објава на популарната Фејсбук страница „Дневната доза на просечниот Далматинец,“ со фотографија од желки што чекаат на почетокот на трката, предизвика вистинско воодушевување. На фотографијата ги гледаме малите животни наредени, а пред нив е нацртана стартната линија.
За само неколку часа таа доби неколку илјади лајкови, а граѓаните оставија бројни урнебесни коментари.
– Кога ќе го знаеме победникот? 2023 година?
– На која програма се емитува директен пренос?
– Гран при на Шибеник!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.