РОМАНТИЧЕН ПИКНИК ПОД ЅВЕЗДИТЕ ВО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Дом на култура „Македонија“ организира настан за уживање на кој сме сигурни дека гевгеличани долго ќе се сеќаваат. РОМАНТИЧЕН ПИКНИК под ѕвездите е настанот кој најверојатно ќе ја одбележи оваа година. Да ги заборавиме сите лоши моменти и за кратко да се навратиме во времето на ПИКНИКОТ. За миг, да се навратиме на времето кога низ парковите и ливадските предели во Гевгелија се организирале попладневни закуски со семејството и со најблиските. Единствено што треба да понесете со себе е саканата личност и добро расположение, останатото е грижа на организаторот. Сите присутни ќе седат на перничиња на земја, кои ќе бидат обезбедени од страна на организаторот.
Настанот ќе се одржи на 29.09.2021 (среда) со почеток во 20:00 часот, во градскиот парк „Виолета“ кај железничката станица. Присутните ќе можат да уживаат во прекрасните ноти на пијаното и виолината во изведба на Александар и Атанас Стојанови. За дополнително уживање, кафетерија БАРИСТА ќе понуди палета од најдобрите сортни вина по најповолни цени.
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *