ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ПО ПОВОД 8 СЕПТЕМВРИ, ДЕЛЕГАЦИЈА НА ОК НА ВМРО-ДПМНЕ ОД ГЕВГЕЛИЈА ПОЛОЖИ СВЕЖО ЦВЕЌЕ ПРЕД КОСТУРНИЦАТА НА ПАДНАТИТЕ БОРЦИ

По повод Денот на Македонската независност, 8-ми Септември, денес, свежо цвеќе пред Костурницата на паднатите борци од Гевгелија и Гевгелиско, положи делегација на ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија, предводена од пратеничката во Македонското собрание, Ангелинка Петкова и кандидатот за градоначалник на општина Гевгелија на локалните избори, Андон Сарамандов.
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.