ПО ПОВОД 8 СЕПТЕМВРИ, ДЕЛЕГАЦИЈА НА ОК НА ВМРО-ДПМНЕ ОД ГЕВГЕЛИЈА ПОЛОЖИ СВЕЖО ЦВЕЌЕ ПРЕД КОСТУРНИЦАТА НА ПАДНАТИТЕ БОРЦИ

WEB Телевизија во живо

По повод Денот на Македонската независност, 8-ми Септември, денес, свежо цвеќе пред Костурницата на паднатите борци од Гевгелија и Гевгелиско, положи делегација на ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија, предводена од пратеничката во Македонското собрание, Ангелинка Петкова и кандидатот за градоначалник на општина Гевгелија на локалните избори, Андон Сарамандов.
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *