КАЈ СЕЛОТО ФУРКА СИНОЌА ГОРЕШЕ СУВА ТРЕВА НА ТРИ МЕСТА. ПОЖАРИТЕ НАЈВЕРОЈАТНО ПОДМЕТНАТИ

WEB Телевизија во живо

Како што не информираа од ТППЕ Гевгелија, синоќа, по 22 часот е интервенирано во атарот на село Фурка, каде што на три места избија пожари. Зафатена била површина од околу 5 декари на сува трева, но со брзата интервенција на противпожарните екипи од Валандово и Гевгелија, и доброволното противпожарно друштво од Дојран, истите се локализирани и изгаснати. Се работи на откривање на сторителот

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *