ВО ЦРНА ГОРА ДЕНЕСКА СЕ ОДРЖУВА НАТПРЕВАР ВО ЛЕЖЕЊЕ. НАГРАДАТА Е 300 ЕВРА.

WEB Телевизија во живо

Во црногорското етно-село „Монтенегро“, 34 километри од Никшиќ, денеска се организиран натпревар во лежење. Ова е јубилеен, десетти по ред натпревар а наградата за победникот е 300 евра.
Правилата се : Уживање, спиење, читање книги, јадење, пиење, се е дозволено освен станување“, се наведува во известувањето објавено на Фејсбук. Оваа година, правилата се малку изменети, така што на учесниците ќе им биде дозволено да одат во тоалет само на секои осум часа.
Досегашниот црногорски рекорд го држи Марко Ѓуровиќ и изнесува 37 часа.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *