НЕЗАВИСНИОТ СОВЕТНИК ТОМЧЕ ЌИЧУКОВ ПОБАРА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ ЗА ТОА ДАЛИ ГЕВГЕЛИСКИТЕ УЧИЛИШТА ГИ ИСПОЛНУВААТ ТЕХНИЧКИТЕ УСЛОВИ ЗА ПОЧЕТОК НА НОВАТА УЧИЛИШНА ГОДИНА

WEB Телевизија во живо

На почетокот на денешната седница на Советот на општина Гевгелија, независниот советник Томче Ќичуков побара вонредна седница на Советот посветена на тоа дали се исполнети техничките услови за одржување на настава со физичко присуство во училиштата во Општина Гевгелија.Исто така тој се повика на мислењето на епидемиологот при Центарот за јавно здравје-Велес, ПЕ Гевгелија, д-р Сашко Олумчев, кој во изјава за медиумите напомна дека како од епидемиолошки,така и од технички услови, тој лично не е за почеток на наставата со физичко присуство. Советот на Општина Гевгелија за ова негово барање ќе се изјасни на крајот на денешната седница.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *