НА ЈУГОИСТОКОТ САМО ВО БОГДАНЦИ НЕМА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНА, ВО ГЕВГЕЛИЈА ИМА 3 АКТИВНИ СЛУЧАИ, ВО ДОЈРАН 1, ВО ВАЛАНДОВО 19, А НАЈМНОГУ ИМА ВО СТРУМИЦА 193,

WEB Телевизија во живо

Само Богданци, Кратово и Крушево немаат случај на заразен со коронавирус според последната статистика. Зад нив се Демир Хисар и Дојран и Македонска Каменица со по еден заразен.На југоистокот најмногу нови случаи има во Струмица 193,во Валандово 19, во Гевгелија има 3 а во Дојран 1.
Во моментот најмногу заразени има во Скопје, Тетово и Гостивар, каде се регистрирани две третини од активните случаи низ целата држава. Главниот град има 1.677 активни случаи, Тетово – 1079 и Гостивар – 688. Вкупно 5.043 лица се водат за активно заразени.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *