ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

НА ЈУГОИСТОКОТ САМО ВО БОГДАНЦИ НЕМА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНА, ВО ГЕВГЕЛИЈА ИМА 3 АКТИВНИ СЛУЧАИ, ВО ДОЈРАН 1, ВО ВАЛАНДОВО 19, А НАЈМНОГУ ИМА ВО СТРУМИЦА 193,

Само Богданци, Кратово и Крушево немаат случај на заразен со коронавирус според последната статистика. Зад нив се Демир Хисар и Дојран и Македонска Каменица со по еден заразен.На југоистокот најмногу нови случаи има во Струмица 193,во Валандово 19, во Гевгелија има 3 а во Дојран 1.
Во моментот најмногу заразени има во Скопје, Тетово и Гостивар, каде се регистрирани две третини од активните случаи низ целата држава. Главниот град има 1.677 активни случаи, Тетово – 1079 и Гостивар – 688. Вкупно 5.043 лица се водат за активно заразени.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.