ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

КАРАТИСТИТЕ НА КК „ГЕВГЕЛИЈА“ СО УСПЕХ УЧЕСТВУВАА НА 47-ТА КАРАТЕ ШКОЛА НА „ШОТОКАН КАРАТЕ ДО АКАДЕМИЈАТА“ ВО ДОЈРАН

Од 3 до 10 јули 2021 година во Дојран се оддржа 47- ма летна карате школа, која ја организира Шотокан карате До академијата на Македонија, на која учествуваа и членови од КК Гевгелија.
На карате турнирот во кати каратистите од КК Гевгелија се представија во најдобро светло и освоија 5 златни и 6 сребрени медали во нивните конкуренции, а нивниот тренер Живко Аврамов доби диплома 7-ми дан мајсторски појас.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.