КАРАТИСТИТЕ НА КК „ГЕВГЕЛИЈА“ СО УСПЕХ УЧЕСТВУВАА НА 47-ТА КАРАТЕ ШКОЛА НА „ШОТОКАН КАРАТЕ ДО АКАДЕМИЈАТА“ ВО ДОЈРАН

WEB Телевизија во живо

Од 3 до 10 јули 2021 година во Дојран се оддржа 47- ма летна карате школа, која ја организира Шотокан карате До академијата на Македонија, на која учествуваа и членови од КК Гевгелија.
На карате турнирот во кати каратистите од КК Гевгелија се представија во најдобро светло и освоија 5 златни и 6 сребрени медали во нивните конкуренции, а нивниот тренер Живко Аврамов доби диплома 7-ми дан мајсторски појас.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *