ФОРМИРАН ОПШТИНСКИОТ СОВЕТ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА НА ДЕТСКОТО ПРЕСТАПНИШТВО

WEB Телевизија во живо

На 64- та седница на Советот на Општина Гевгелија, беа именувани и членови- претставници од надлежните институции утврдени во Законот за правата на децата кои партиципираат во Општинскиот совет за превенција на детско престапништво. И, тоа: Taтјана Бојкова од ОВР- Гевгелија, Софија Ручкоманова од Меѓуопштински центар за социјална работа, Елена Енџекчева- Петрушева од Совет на родители на ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија, Трајанка Димовска- Андонова од Совет на родители на ООУ „Крсте Мисирков“- Гевгелија, Митра Дичева од Совет на родители на ООУ „Климент Охридски“- Миравци, Ристо Демерџиев од Совет на родители на ООУ „Ристо Шуклев“- Негорци, Александра Поповиќ од Унијата на средношколци, Љупка Јанчева од Адвокатската комора на РСМ, Ивана Хаџи-Николова од здруженија и фондации, Василка Садикова- Ковачева од Основно јавно обвинителство- Гевгелија, Билјана Делова- Николова од Основен суд- Гевгелија и Елизабета Јаневска, Трајко Арџанлиев и Томе Ќичуков од Советот на Општина Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *