ЗОРИЦА ГЕРОВСКА – ПРВЕНЕЦ НА ГЕНЕРАЦИЈАТА 2020/2021 ОД ОСНОВНОТО УЧИЛИШТЕ „КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“

WEB Телевизија во живо

Наставничкиот совет при ООУ,,Климент Охридски”,Миравци реши да ја прогласи Зорица Геровска за првенец на генерацијата во учебната 2020/21 година.
Честитки до Зорица,наградите и успесите нека и се множат понатаму во животот!
Зорица вели дека воопшто не било тешко да се биде Првенец „затоа што нашите наставници секогаш ни помагаа кога нешто не ни беше јасно, и ни даваа несебична подршка. Јас ќе се запишам во приватното средно училиште САБА“

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *