ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ЗОРИЦА ГЕРОВСКА – ПРВЕНЕЦ НА ГЕНЕРАЦИЈАТА 2020/2021 ОД ОСНОВНОТО УЧИЛИШТЕ „КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“

Наставничкиот совет при ООУ,,Климент Охридски”,Миравци реши да ја прогласи Зорица Геровска за првенец на генерацијата во учебната 2020/21 година.
Честитки до Зорица,наградите и успесите нека и се множат понатаму во животот!
Зорица вели дека воопшто не било тешко да се биде Првенец „затоа што нашите наставници секогаш ни помагаа кога нешто не ни беше јасно, и ни даваа несебична подршка. Јас ќе се запишам во приватното средно училиште САБА“

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.