СОНОТ Е ИСПОЛНЕТ, ВРЕМЕ Е ЗА ИСТОРИЈА! МАКЕДОНИЈА НАВИВА ЗА ВАС!

WEB Телевизија во живо

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација преку Фејсбук испрати порака пред вечерашниот историски натпревар против Австрија.
„Овие херои се изборија за почитта на секој граѓанин на Македонија денеска да се чувствува гордо. Денес цел свет ќе застане во чест на македонската химна.
Вие сте моите херои и оваа бајка ќе ја паметам до крајот на мојот живот. Благодарам на целиот наш народ без разлика на вера и нација за поддршката.Ви благодарам и Ве сакам. Одиме по историја!“, напиша Ангеловски на Фејсбук.
Дуелот помеѓу Македонија и Австрија е со почеток од 18.00 часот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *