ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ОД ДЕНЕС ПОФАЛБИ И ПОПЛАКИ ПРАТЕНИЧКАТА АНГЕЛИНКА ПЕТКОВА ЌЕ ПРИМА ВО КАНЦЕЛАРИЈАТА ЗА КОНТАКТ СО ГРАЃАНИ

Од денес, петок, 4 јуни, започна со работа канцеларијата за контакт со граѓаните на пратеничката од ВМРО – ДПМНЕ Ангелинка Петкова. Канцеларијата се наоѓа во бараката позади старото Собрание (поранешна Месна заедница) и ќе биде отворена секој ден од понеделник до петок од 09:00 до 14:00 часот. Во неа ќе работи асистентот Маја Мичова Ристоска. Преку непосредна комуникација, граѓаните ќе имаат можност да дадат свои предлози и сугестии и поблиску да се запознаат со работата на Собранието.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.