ОД ДЕНЕС ПОФАЛБИ И ПОПЛАКИ ПРАТЕНИЧКАТА АНГЕЛИНКА ПЕТКОВА ЌЕ ПРИМА ВО КАНЦЕЛАРИЈАТА ЗА КОНТАКТ СО ГРАЃАНИ

WEB Телевизија во живо

Од денес, петок, 4 јуни, започна со работа канцеларијата за контакт со граѓаните на пратеничката од ВМРО – ДПМНЕ Ангелинка Петкова. Канцеларијата се наоѓа во бараката позади старото Собрание (поранешна Месна заедница) и ќе биде отворена секој ден од понеделник до петок од 09:00 до 14:00 часот. Во неа ќе работи асистентот Маја Мичова Ристоска. Преку непосредна комуникација, граѓаните ќе имаат можност да дадат свои предлози и сугестии и поблиску да се запознаат со работата на Собранието.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *