МАКЕДОНИЈА СЕ ПРОСТУВА ОД ЕВРОПСКО, ПАНДЕВ СЕ ПРОСТУВА ОД РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА

WEB Телевизија во живо

Мошне емотивно ќе биде на денешниот последен меч за Македонија на ова Европско првенство против селекцијата на Холандија од 18 часот.
Тоа ќе биде последен натпревар за големиот Горан Пандев кој долги години беше најголем репрезент на македонскиот фудбал ширум Европа.
Пандев цели 20 години го носи дресот на нашата репрезентација и е играч со најмногу настапи за националниот тим (121) притоа постигнувајќи 38 погодоци.
Летото 2021 кое ќе го паметат македонските генерации, љубители на фудбалот и спортот
Своето деби на ЕУРО, нашата фудбалска репрезентација ќе го заврши во Амстердам, со средба со домаќинот Холандија со збогувањето со капитенот Горан Пандев.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *