ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

МАКЕДОНИЈА СЕ ПРОСТУВА ОД ЕВРОПСКО, ПАНДЕВ СЕ ПРОСТУВА ОД РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА

Мошне емотивно ќе биде на денешниот последен меч за Македонија на ова Европско првенство против селекцијата на Холандија од 18 часот.
Тоа ќе биде последен натпревар за големиот Горан Пандев кој долги години беше најголем репрезент на македонскиот фудбал ширум Европа.
Пандев цели 20 години го носи дресот на нашата репрезентација и е играч со најмногу настапи за националниот тим (121) притоа постигнувајќи 38 погодоци.
Летото 2021 кое ќе го паметат македонските генерации, љубители на фудбалот и спортот
Своето деби на ЕУРО, нашата фудбалска репрезентација ќе го заврши во Амстердам, со средба со домаќинот Холандија со збогувањето со капитенот Горан Пандев.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *