„ЛЕТЕН КАРВАН НА КНИГАТА 2021“. НАБАВЕТЕ СИ КНИГИ ПО НАМАЛЕНИ ЦЕНИ

WEB Телевизија во живо

ЈОУ Библиотека “Гоце Делчев”-Гевгелија во соработка со Дом на култура-Гевгелија и Македонската асоцијација на издавачи организираат “Летен карван на книгата 2021”. Карванот е поставен пред платото на Народниот театар од 16 до 19 јуни 2021 година. На карванот со свои изданија ќе бидат застапени издавачките куќи: Арс Ламина, ТРИ, Полица, Антолог, Култура, Сакам книги, Бата прес, Паблишер и Феникс. На саемот може вљубениците на убавиот пишан збор од општина Гевгелија да си купат книги по намалени цени.
Инаку, оваа своја летна книжевна авантура низ повеќе градови на Македонија, МАИ ја започна од 2 до 6 јуни 2021 година во Струмица, а Гевгелија е втората дестинација.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *