КРИЗНИОТ ШТАБ ПРИФАТИ ОД СРЕДА, 16 ЈУНИ, УКУНУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС И НА ОГРАНИЧУВАЊАТА ЗА СВАДБИ И КОНЦЕРТИ

WEB Телевизија во живо

Од среда, 16 јуни, да се укине полицискиот час, е новиот предлог на Комисијата за заразни болници кој ќе биде предложени до Главниот кризен штаб.
Комисијата исто така предлага са се укине ограничувањето од максимум 100 гости на свадби и прослави. Нов предлог е и да се дозволи организација на настани, концерти и забави во клубовите и локалите само на отворено, со капацитет до максимум 50% од објектот и не повеќе од 1.000 лица.
Вчера, за првпат после 2 септември 2020, во земјава немаше нов починат од ковид-19. Активни случаи има 437.
Вкупно ковид дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата се 155.536, оздравени се 149.628, а починаа 5.471.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *