ЈАС НЕ СУМ „МАЧО“, ИЗЈАВИ СЕР ТОМ ЏОНС ДЕНЕСКА НА СВОЈОТ 81 РОДЕНДЕН, НО ИНСИСТИРА НА ТОА ДЕКА НЕ СЕ ЧУВСТВУВА ТОЛКУ СТАР ЗА ДА СЕ ПЕНЗИОНИРА.

WEB Телевизија во живо

Сер Том Џонс изјави дека деновите кога обожавателките му фрлале долна облека на сцената се минати, но инсистира на тоа дека не ја чувствува својата возраст, иако денес полни 81 година. Легендата на пеењето верува дека тие времиња се зад него, бидејќи тој тврди дека тој не е „Г-дин Мачо“ денеска.
Но, исто така потврди дека не планира да се пензионира наскоро поради својата возраст, иако неговата кариера трае шест декади.
Тесните панталони, кошулата со отворен врат, луѓето што ми фрлаа работи – тоа одеше со времето.
„Повеќе се концентрирам на начинот на кој пеам за разлика од начинот на движење. Не можете да бидете таму горе велејќи: „Јас сум г-дин Мачо“, затоа што не сум. Не скокам насекаде, но не чувствувамдека имам 80 години.
„Имам добри коски и сум прилично фит, и сè додека имам две крвави нозе, ќе продолжам да настапувам“.
Минатиот месец, тој призна дека никогаш не помислувал дека ќе стигне до своите 80-ти години откако стана најстариот машки пејач кој заработи албум број еден во Велика Британија.
Пејачот ужива во својата музичка ренесансата, откако неговиот нов албум Surrounded By Time дебитираше на првото место во Велика Британија во мај, оваа година продавајќи 14.936 примероци во првата недела од издавањето.
Тој е прв албум на Том во последните 22 години, кој се најде на првото место на топ листите. Снимен во студијата низ Велс, Вилшир и Сомерсет, „Опкружен со времето“ содржи преработени верзии на песните на Џонс во текот на неговата децениска кариера.
„Отсекогаш сакав да продолжам да снимам што е можно подолго. Сакам да пеам колку што е можно повеќе. Никогаш не сум го познавала животот без него. Отсекогаш пеев уште како дете. ‘

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *