СЕ ЗГОЛЕМУВА НА 15 БРОЈОТ НА ДЕЦАТА ВО ВОСПИТНИТЕ ГРУПИ ДО ДВЕ ГОДИНИ ВО ЈОУДГ „ДЕТСКА РАДОСТ“-ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Согласно, Одлуката на Владата на РСМ за изменување на Одлуката за превентивни препораки, времени мерки, наредни мерки, наменски протоколи, планови и алгоритми за постапување за заштита на здравјето на населението од заразната болест, COVID-19, Советот даде согласност да се зголеми бројот на децата во воспитните групи во ЈОУДГ „Детска радост“- Гевгелија. И тоа, во воспитните групи за деца до двегодишна возраст, да има максимум 15 деца.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *