ПОЛИЦИСКИТЕ СЛУЖБЕНИЦИ ОСВЕН ГРИЖАТА ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА ГРАЃАНИТЕ, СЕ ГРИЖАТ И ЗА СПРОВЕДУВАЊЕ НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ МЕРКИ ЗА СПРЕЧУВАЊЕ НА ШИРЕЊЕ НА КОВИД-19.

WEB Телевизија во живо

Градоначалникот на општина Гевгелија, Сашо Поцков, заедно сопретседателот на Советот на општина Гевгелија, Тодор Ристов, денес го посетија ОВР- Гевгелија и на припадниците на полицијата им го честитаа Празникот на полицијата. Притоа, градоначалникот Поцков на началникот на ОВР-Гевгелија, Антонио Карапеев и командирот на ПС- Гевгелија, Миле Ангелков, а воедно и на сите полициски службеници, им изрази благодарност за досегашниот ангажман и спроведуваните активности чувањето на јавниот ред и мир, грижата за безбедноста на граѓаните и за успешното учество во работата на Општинскиот штаб за заштита и спасување и спроведувањето на мерките за спречување на ширењето на Корона вирусот на територијата на општина Гевгелија.

Припадниците на полицијата при ПС, ОВР- Гевгелија ги ставија сите свои капацитети на располагање, во служба на граѓаните како би го спречиле нарушувањето на јавниот ред и мир и загрозувањето на безбедноста. Посебно, во последната година и пол, за време на КОВИД-пандемија. И, тоа на првата борбена линија, одговорајќи на висина на задачите со својата професионалност, ефикасност и организација на животното функционирање во вонредни околности. На сите припадници на МВР им посакувам многу успех и континуитет во вршењето на задачите, осигурувајќи ја нашата безбедност и истата ја подигнат на повисоко ниво!

Денот на полицијата во ОВР- Гевгелија беше одбележан со полагање на цвеќе на Спомен- бистата на Ѓорге Стамов.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *