ГЕВГЕЛИСКИТЕ СОВЕТНИЦИ ЌЕ РАСПРАВААТ ЗА СОСТОЈБАТА СО ПРИСУСТВОТО НА ДРОГАТА КАЈ МЛАДИТЕ, СОСТОЈБАТА СО БЕЗДОМНИТЕ КУЧИЊА И ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА БРОЈОТ НА ДЕЦАТА ВО ДЕТСКИТЕ ГРАДИНКИ

WEB Телевизија во живо

На 62-та седница на Советот на Општина Гевгелија, покрај другото, на дневниот ред се најдоа точките за Сопствено учество на општината во изградбата на пумпна станица и цевковод во селото Ума, треба да се формира Општински совет за превенција од детско престапништво, зголемување на бројот на децата во ЈОУДГ „Детска радост“, состојбата со употребата на наркотици и психотропни супстанци кај младите, состојбата со кучињарта бездомници, а на крајот се предвидени Советничките прашања.
Седницата ќе се одржи во четврток, 27 мај, 2021 година во салата на хотел „Аполонија“, со почеток во 11 часот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *